Katar Ankara Büyükelçiliği

Ankara Katar Büyükelçiliği Adresi Nedir?

Bakü Sok., No: 6, Diplomatik Site, Oran / ANKARA

Katar Ankara Büyükelçiliğine Nasıl Gidilir?

Katar Ankara Büyükelçiliği Oran’da bulunmaktadır. Oran güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Katar Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Katar Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

Katar Büyükelçiliği  Pazartesi-Cuma günleri Saat: 09:00 - 15:00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir.

Katar Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi Neresidir?

Ankara ve çevresinde yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız Katar vize süreçleriyle alakalı işlemlerini Katar Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilirler.


Katar Ankara Büyükelçiliği Elçilik Görevlileri Kimdir?

Katar Ankara Büyükelçisi: Salem Mubarak Sh.S. Al-Shafı 26.06.2013

Katar Büyükelçiliği 2. Sekreteri: Hassan Al- Khater  11.09.2013  Tamador Mohammed A. Sh. Al-Kuwari
                                                       Abdulrahman Mohammed H.H. Al-Malki    04.03.2015

Katar Büyükelçiliği Askeri Ataşesi: Hemaid Abdulkareem N. Al Hajri  19.01.2010 Aysha Rashid Gh.R. Al-Sahlawi


Katar Ankara Büyükelçiliği 

2021Katar Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

Katar Büyükelçiliği Ankara, Katar Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Katar vizesi için başvuruda bulunmak veya Katar konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler.

 

Ankara Katar Konsolosluğuna Vize Başvurusu Nasıl Gerçekleşir?

Umuma Mahsus Pasaport Hamili Türk vatandaşları, 28 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla Katar Vizesinden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşları, ilk giriş tarihinden itibaren doksan (90) günü aşmayan bir süre için, Katar ülkesine girmek için vize alma yükümlülüğünden muaftır. Ancak bu anlaşma Türk vatandaşlarına herhangi bir çalışma hakkı vermemektedir. Katar ülkesinde çalışma, öğrenim, araştırma, eğitim, aile birleşimi ve/veya uzun dönemli ikamet konularını düzenleyen uygun meşruhatlı vizeler hala geçerliliğini sürdürmektedir. Katar seyahatini turistik amaç dışında gerçekleştirmek isteyen kişilerin Katar vize başvurularını Katar Ankara Büyükelçiliği'ne yapmaları gerekmektedir.  

Katar Ankara Konsolosluğu Dilekçe Örneği Nasıl Olmaktadır?

Katar Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Katar Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.   

Katar Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nedir?

Katar Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında, gerçekleştirilecek seyahate uygun  vize başvurusu için gerekli olan evraklarla formda beyan edilen bilgilerin, birbirini destekleme şartı yerine getirilmelidir. Katar vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulup imzalanarak, işlem sonlandırılmalıdır.

Katar Ankara Büyükelçiliği  Vize Ücreti Nasıl Alınır?

Katar’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

Katar Ankara Büyükelçiliği

 

Ankara Katar Devleti Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Katar Ankara Büyükelçiliği, Katar'a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Katar vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekle yetkili olan Katar Büyükelçiliği'dir. Katar Ankara Büyükelçiliği, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Katar vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri vermektedir.

Türkiye’de ikamet eden Katar vatandaşları için geçiş belgesi (pass bilet) düzenlenmesi; pasaport değişimi ve geçerlilik süresi uzatım işlemleri; vefat durumunda naaşın sevkiyat işlemleri; gözaltı- tutuklanma ve hapsedilme durumunda elçiliğin hukuki süreci takip etmesi; apostil ( belge tasdiki) işlemleri ve evlilik, dirim belgesi ve vatandaşlık belgesi gibi işlemler Ankara Katar Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir.

Ankara Katar Büyükelçiliği Pasaport Yenileme Nasıl Olur?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Katar vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Katar Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.

 

Katar Büyükelçiliği Ankara Haritada Nerededir?

Duyurular

Katar Konsolosluğu 29 Ekim Resmi Tatil Duyurusu

Katar Konsolosluğu ve Katar Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle  hizmet veremeyecekti...
2020-10-20 14:27:36
Tüm Duyurular