Katar İstanbul Başkonsolosluğu

 

İstanbul Katar Başkonsolosluğunun Adresi Nerededir?

 Yeniköy Mah., İstinye Mevkii Balbandere Cad., Hilpark Evleri Yolu., Hilpark Suites Sitesi ,No:2 , 34464, Sarıyer / İSTANBUL

Katar İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

 Katar İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi-Cuma: 09:00 - 15:00'dir.


Katar İstanbul Başkonsolosluğu Görev Alanı Neresidir?

Katar İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul ve çevre illerde hizmet vermektedir.

Katar Devleti İstanbul Başkonsolosluğu Telefonu Nedir?

 

(0212) 229 99 55

 

Katar İstanbul Başkonsolosluğu

 

Katar İstanbul Başkonsolosluğu 2021 Resmi  Tatil Günleri Ne Zaman?

Katar İstanbul Başkonsolosluğu, Katar Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri haricinde   Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Katar vizesi için başvuruda bulunmak veya Katar konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler.   

 

Umuma Mahsus Pasaport Hamili Türk vatandaşları, 28 Mayıs 2021 tarihi itibarıyla Katar Vizesinden muaftır. Umuma mahsus pasaport hamili vatandaşları, ilk giriş tarihinden itibaren doksan (90) günü aşmayan bir süre için, Katar ülkesine girmek için vize alma yükümlülüğünden muaftır. Ancak bu anlaşma Türk vatandaşlarına herhangi bir çalışma hakkı vermemektedir. Katar ülkesinde çalışma, öğrenim, araştırma, eğitim, aile birleşimi ve/veya uzun dönemli ikamet konularını düzenleyen uygun meşruhatlı vizeler hala geçerliliğini sürdürmektedir. Katar seyahatini turistik amaç dışında gerçekleştirmek isteyen kişilerin Katar vize başvurularını Katar İstanbul Başkonsolosluğuna yapmaları gerekmektedir.  İstanbul Katar Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Katar İstanbul Başkonsolosluğu Dilekçe Örneği  Nasıl Olur?

Katar Başkonsolosluğu’na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Katar Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.

Katar İstanbul Başkonsolosluğu Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Katar’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

Katar Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nedir?

 

Katar Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında, gerçekleştirilecek seyahate uygun  vize başvurusu için gerekli olan evraklarla formda beyan edilen bilgilerin, birbirini destekleme şartı yerine getirilmelidir. Katar vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulup imzalanarak, işlem sonlandırılmalıdır.

 

 

 

Katar İstanbul Başkonsolosluğu

 

Katar Devleti Başkonsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Katar Başkonsolosluğu, Katar'a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Katar vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekle yetkili olan Katar Başkonsolosluğu'dur. Katar İstanbul Başkonsolosluğu, aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Katar vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri vermektedir.

Türkiye’de ikamet eden Katar vatandaşları için geçiş belgesi (pass bilet) düzenlenmesi; pasaport değişimi ve geçerlilik süresi uzatım işlemleri; vefat durumunda naaşın sevkiyat işlemleri; gözaltı- tutuklanma ve hapsedilme durumunda elçiliğin hukuki süreci takip etmesi; apostil ( belge tasdiki) işlemleri ve evlilik, dirim belgesi ve vatandaşlık belgesi gibi işlemler İstanbul Katar Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

 

İstanbul Başkonsolosluğu Katar Haritada Nerededir?

 

Duyurular

Katar Konsolosluğu 29 Ekim Resmi Tatil Duyurusu

Katar Konsolosluğu ve Katar Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle  hizmet veremeyecekti...
2020-10-20 14:27:36
Tüm Duyurular